Ceramika słodkowodna

Ręcznie tworzone produkty  ceramiczne, w wielu fantazyjnych kształtach i kolorach.  Wypalane w  temperaturze 1200oC, dzięki czemu jest obojętna chemicznie względem każdego rodzaju wody akwaryjnej – nie oddziałowuje z wodą morską, kwaśną, miękką itd.

Specjalnie gładzone powierzchnie wewnętrzne zapobiegają skaleczeniom ryb.

DSC_2084 ceramika DSC_2191

Wersje kolorystyczne

Kolor H: Glina jasna mazana. Na warstwę jasnej (prawie białej) gliny naniesiono maźnięciami różnokolorowe plamy innych, raczej ciemnych glinek. Faktura jest bardzo chropowata, widać i czuć pod palcem wyraźne nierówności.

 

Kolor I: Glina ciemna mazana. Na warstwę ciemnej (brązowej) gliny naniesiono maźnięciami różnokolorowe plamy innych, raczej jasnych glinek. Faktura jest bardzo chropowata, widać i czuć pod palcem wyraźne nierówności.

 

Kolor J: Glina „morza południowe” – jasna mieszanka glin. Faktura – gładka, naturalnie chropowata.

 

Kolor K: Glina „morza północne” – ciemna mieszanka glin. Faktura – gładka naturalnie chropowata lub chropowata z niewielkimi bąblami.

 

Kolor L: Glina „wulkan” – jednolita, szaro-brązowa, ciemna glina. Faktura – gładka naturalnie chropowata lub chropowata z bąblami o różnych rozmiarach.  Z tej gliny produkujemy ceramiczne obudowy do nanodyfuzorów, ze względu na wiążące nas międzynarodowe umowy nie produkujemy z tej gliny jednak rurek, rurkobloczków, „połówek kokosa” i stożków dla paletek.

 

Kolor D: Glina „dewon” – ciemniejsza od gliny „morza północne”, charakteryzuje się mniejszą plastycznością, a przez to jej faktura zawiera większą ilość spękań i nierówności, zwłaszcza na krawędziach i gięciach. Spękania te przypominają naturalny wygląd kory drzewnej i – co ciekawe – cieszą się powodzeniem we Włoszech i Japonii. Produkty z tej gliny wykonujemy na zamówienie.

 

Warunki techniczne:

Dokładamy wszelkich starań, aby dostarczyć Państwu unikalny, niepowtarzalny produkt o wysokiej jakości i wysokich walorach estetycznych, ale…

  1. Ze względu na to, że każdy z produktów wykonywany jest ręcznie, wymiary mogą różnić się od podanych na zdjęciach produktu o 10% i w związku z tym każdy produkt może mieć inny wygląd — w szczególności, może się zdarzyć, że w otrzymanym produkcie wysokość może być o 10% większa, a szerokość równocześnie o 10% mniejsza od nominalnej. Wtedy produkt będzie smuklejszy.
  2. Drobne nieregularności faktury, w tym ślady wypalania w piecu do ceramiki nie są wadą,
  3. W przypadku niektórych produktów spękanie faktury przypominające spękanie kory drzewnej jest celowe (dotyczy to produktów z gliny dewon), jednak ze względu na trudniejszy proces technologiczny cena tych produktów jest wyższa.