Innowacje Aquanetty

Dzięki naukowemu podejściu do akwarystyki, wprowadzamy optymalne rozwiązania, dzięki którym akwaria są prostsze i tańsze w użytkowaniu!

 

Nabąblacze Aquanox

nabablacz

 

Nabąblacze Aquanox to urządzenia pozwalające w bardzo efektywny sposób wprowadzać gaz do cieczy. W przypadku hodowli i transportu ryb, nanodyfuzory mają zastosowanie do napowietrzania i natleniania zbiorników w któych hodowane lub przewożone są ryby – można za ich pomocą rozpuszczać w wodzie powietrze lub tlen. W akwarystyce, nabąblacze znajdują zastosowanie przy napowietrzaniu akwariów i wprowadzaniu dwutlenku węgla do wody w akwariach roślinnych. Sercem nabąblacza jest najbardziej porowaty materiał występujący w naturze – węgiel drzewny z zachowaną mikrorurkową strukturą.

wungiel

 

Rozdrobnienie gazu przechodzącego przez ten materiał jest o kilka rzędów wielkości większe, niż w przypadku innych materiałów (kostki lipowe, spieki ceramiczne, kostki z pumeksu lub piaskowca). Nabąblacze Aquanox produkowane są w wersjach akwariowych (nabąblacze, listwy ) i do oczek wodnych (dyfuzory do napowietrzania oczek i stawów).
Technika opracowana w firmie Aquanetta może mieć zastosowanie również w innych niż akwarystyka dziedzinach – choćby w przemysłowej hodowli ryb, napowietrzaniu ogrodowych oczek wodnych itp.

Mułapka

Hydrodynamiczno-grawitacyjna pułapka mułu, czyli Mułapka to wynalazek pozwalający w najlepszy możliwy sposób odtworzenie procesów panujących w zbiornikach naturalnych.
Działa ona na zasadzie urządzenia funkcjonalnego, dzięki specjalnemu obiegowi wody i grawitacji spełnia następujące funkcje:

  • usuwanie mułu
  • intensywne napowietrzanie
  • formowanie pożądanego ruchu wody (prądu)
  • odpienianie
  • rozkład związków azotowych

 

 mulapka

Przekroś

Przekroś (czyli przekrycie z oświetlaczem) jest urządzeniem rozszerzającym możliwości kształtowania oświetlenia w akwarium i pozwalającym stworzyć niezwykle wydajny obieg chłodzenia.  Przekroś pozwala na wytworzenie nad lustrem wody w akwarium suchej przestrzeni, w której użytkownik może umieścić dowolne źródło światła (lub jedną z oferowanych przez nas lamp). Specjalne wnęki i zagłębienia pozwalają w pewnych przypadkach umieścić źródło światła pod powierzchnią wody, dzięki czemu otwierają się nowe możliwości w aranżacji oświetlenia akwarium. Dzięki technologii Aquanetty akwaria są lepiej doświetlone a wzrost glonów jest ograniczony.

 

Ceramika

Ręcznie tworzone produkty z zakresu ceramiki akwariowej, w wielu fantazyjnych kształtach i kolorach.
Specjalnie gładzone powierzchnie wewnętrzne zapobiegają skaleczeniom ryb.

 

ceramika

O unikalności naszej ceramiki decydują 3 czynniki: wyjątkowość większości produkowanych przez nas form, rodzaj używanej gliny i jej skład. Do produkcji używamy najlepszej gliny z Polski, Czech i Moraw. Jesteśmy w stanie podać zawartość każdego z głównych pierwiastków występujących w glinie. Wszystkie produkty wykonywane są ręcznie w naszym zakładzie. Nie produkujemy technologią masy lejnej (nie używamy form gipsowych), a wszystkie produkty wypalane są w temperaturach 1180-1200 stopni Celsjusza.

Nasze wyroby cechują się naturalnymi bąblami i spękaniami, upodabniającymi je do form występujących w naturze.

 

glina3 glina2 glina glina4 glina5

Prekursory

Preparaty uzupełniające niezbędne składniki wody w akwarium.

Nasze prekursory są organicznymi solami wapniowców zawierającymi oprócz metalu jedynie węgiel, wodór i tlen. W akwarium ulegają one mikrobiologicznemu utlenieniu. Produktami są dwutlenek węgla i woda oraz wodorowęglan odpowiedniego metalu (wapnia, magnezu, strontu), który pozostaje rozcieńczony w całej wodzie akwarium.

W trakcie mikrobiologicznego utleniania prekursora, zużywany jest tlen i uwalnia się dwutlenek węgla. Musi temu sprostać aktywność organizmów roślinnych realizujących odwrotny proces, lub napowietrzanie wody. W praktyce zwykle wystarcza kontakt wody z powietrzem.

Nasze prekursory przez swoją szczególną właściwość, że są one swoistą pożywką energetyczną dla mikroorganizmów nie zawierającą biogenów (fosfor, azot), uczestniczą w oczyszczaniu wody z biogenów, podobnie jak dodawany do akwarium promotor odpieniania, taki jak gliceryna lub alkohol.