Fraktalna ceramika rafowa

KolekcjaRafy

Fraktalna ceramika rafowa opracowana i produkowana przez Aquanettę jest najbardziej porowatą ceramiką rafową spotykaną na rynku. Twierdzimy tak po wielokrotnym porównaniu naszej ceramiki z ceramiką innych producentów podczas licznych międzynarodowych imprez targowych, m.in InterZOO (Norymberga), ZOOMark (Bolonia), Vivarium (Holandia).

Fraktalność porowatości naszej ceramiki rafowej polega na istnieniu porów o bardzo różnych wielkościach, od milimetrowych do nanometrowych. Fraktalna porowatość sprzyja kolonizacji skały przez bardzo liczne mezo-  i mikroorganizmy. Można rzec, że nasza fraktalna ceramika rafowa jest porowata, podczas gdy ceramika rafowa innych producentów jest co najwyżej chropowata.

Dzięki wielkiej porowatości, kolonizacja fraktalnej ceramiki rafowej następuje w błyskawicznym tempie i już po kilku tygodniach można cieszyć się skałą o wyglądzie naturalnej rafy. Porowatość wielokrotnie większa niż naturalnej rafy, sprawia że ceramika ta pełni funkcję filtracyjną o wiele lepiej, niż naturalna żywa skała.

Fraktalna ceramika rafowa produkcji Aquanetty nie wpływa na parametry wody w akwarium, nie ulega rozpuszczaniu ani nic się z niej nie uwalnia. Powstaje głównie z glinki bogatej w kaolin i wypalana jest w temp. 1200 stopni Celsjusza, dlatego jest nieaktywna chemicznie, nawet względem wody słonej, lub słodkiej, miękkiej i kwaśnej.

Fraktalna ceramika rafowa Aquanetty nie ogranicza się do balkonów i półek. Liczne jaskinie i nory powodują, że zwierzęta w akwarium mogą zająć swoje własne kryjówki i wyznaczyć terytoria. Zapobiega to walkom, nawet przy znacznej gęstości obsady. Innymi słowy, dzięki obecności w ceramice rafowej Aquanetty jaskiń i tuneli dogodnych jako kryjówki dla zwierząt, pojemność ekologiczna akwarium może być dramatycznie zwiększona.

Istotny jest aspekt ochrony przyrody. Stosując fraktalną ceramikę rafową Aquanetty, oszczędzamy naturalną rafę koralową żyjącą w oceanie.